Kriszta alkot

GKK-design

Az AI és a természetfotók

2025. január 28. - GKKdesignBlog

AI és a természetfotók

Talán mostanra elcsitult az AI által generált képek körüli felhajtás, és végre használhatjuk ezeket az eszközöket arra, amire valók: alkotásra. Szerintem az AI ugyanúgy eszköz, mint egy ecset vagy egy jó fonal, de a végeredmény mindig attól függ, hogy mit hozunk ki belőle. Én szeretem azt hinni (igen, néha kicsit naivan), hogy az emberek alapvetően jók, és a céljaik is azok. 

AI képalkotó eszközök: Melyik mire jó?

Ahogy elkezdtem jobban beleásni magam az AI világába, rájöttem, hogy ezek az eszközök hihetetlenül sokoldalúak. Persze mindegyik másban jó, és meg kell találni azt, ami neked a legjobban működik. Néhányat már kipróbáltam, szóval megosztom a tapasztalataimat.

  • Ingyenes és fizetős lehetőségek:
    Az első lépésekhez jó kiindulópont az ingyenesen elérhető Dream by Wombo. Színes, álomszerű képeket lehet vele alkotni, és nagyon egyszerű használni. Szintén ingyenes a Leonardo.ai, ez kicsit bonyolultabb, többféle motorja és beállítása is van. Fantasy világok ábrázolásában szerintem verhetetlen, az ezredforduló környékén készült fantasy könyborítók világát idézi.

    Ha kicsit komolyabbra fordítanád a dolgot, a MidJourney fantasztikus választás, bár előfizetéses. Szerintem ez egy olyan eszköz, amiért abszolút megéri fizetni, mert tényleg gyönyörű dolgokat alkot.

    Hallottam, hogy a Stable Diffusion az egyik legjobb a fotórealisztikus képekhez, és elvileg nagyon részletes beállításokat lehet rajta finomhangolni. Még nem próbáltam ki, de tervben van. Addig is, a személyes kedvencem egyértelműen a MidJourney. Annyira élethű, mégis egy kicsit mesebeli hatású képeket készít, hogy egyszerűen beleszerettem.

    Mostanában a PhotoShop képalkotójával játszom, nagyon nagy előnye, hogy sok nyelven lehet a képleírást megadni, de a MidJourneyhez képest erős visszalépésnek érzem. Adobe előfizetés szükséges hozzá.

  • Melyik mire a legjobb?
    A MidJourney akkor jön a legjobban, ha álomszerű tájakat akarsz létrehozni – lebegő szigeteket, különleges fényviszonyokat, vagy bármi olyat, amit a valóságban nehéz lenne lefotózni. Ha viszont élethű, "valódi" természetfotókra van szükséged, akkor valószínűleg a Stable Diffusion a legjobb választás (mondom ezt úgy, hogy csak mások tapasztalatai alapján beszélek).


Miért pont természetfotók?

Jó, lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem a természetfotók mindig is a kedvenceim voltak. Valamiért sokkal megnyugtatóbb rájuk nézni, mint egy műtermi portréra vagy egy városképre. De miért is olyan jók?

  • Mindenhez passzolnak:
    Gondolj bele: a természetfotókat bárhol felhasználhatod. Lehet belőlük képernyőháttér a telefonodon vagy a laptopodon, kinyomtathatod őket dekorációnak, de akár inspirációként is jól jöhetnek egy új horgolt takaró színkombinációjához. (Ne mondjátok, hogy csak én választok fonalat úgy, hogy egy képhez passzoljon!)

  • Nyugalmat árasztanak:
    Egy szép naplemente vagy egy havas hegycsúcs valahogy mindig lenyugtat, még akkor is, ha éppen a harmadik kávémat kortyolom, és próbálok nem összeomlani a heti teendőlistám alatt.

  • Nincs vele macera:
    Egy valódi természetfotó elkészítése nem olcsó mulatság. Felszerelés, utazás, a tökéletes pillanat kivárása – ezeket az AI teljesen kiváltja. Egy gombnyomás, és kész is a mestermű.

Valódinak tűnő vagy képzeletbeli tájak?

Az AI egyik legnagyobb varázsa az, hogy bármilyen tájat megalkothatsz vele – olyat is, ami akár létezhetne, és olyat is, ami csak a képzeletedben él.

  • Valódinak tűnő tájak::
    Szeretek olyan képeket készíteni, amelyek szinte valósághűek. Például egy tengerpart, vagy egy hegyvidék, vagy a kettő kombinációja. 



     

  • Képzeletbeli tájak:
    Na, itt aztán tényleg elszabadulhat a fantázia! Gondolj egy világító erdőre, ahol a fák kék fényben izzanak, vagy egy lebegő szigetre, ahol aranyszínű vízesések zuhannak az égből. Vagy furcsa színű tájon még furcsább állatokra. Ez az a terület, ahol a MidJourney aztán tényleg verhetetlen, az ingyenes lehetőségek közül pedig a Leonardo stock photo modelje hoz létre tetszetős végeredményt


 Miért érdemes kipróbálni az AI-t?

Az AI képalkotó eszközök fantasztikus lehetőségeket kínálnak. Bár nehéz megtanulni a nyelvet, amivel igazán extra képeket készíthetünmk, végeredményben nem csak, hogy időt és pénzt spórolnak, de segítenek megvalósítani azokat az ötleteket is, amiket másképp talán sosem tudnánk megalkotni.
A tájképek generálása különösen hálás dolog, hiszen gyönyörű képeket hozhatunk létre, amelyek inspirálnak, nyugalmat árasztanak, vagy épp izgalmas részleteket fedezhetünk fel rajtuk, és szebbé teszik a mindennapjainkat.

Próbáld ki te is – lehet, hogy a végén még beleszeretsz az AI világába.
Én már benne vagyok nyakig, és imádom. 🌿


Ölelés: Kriszta

A bejegyzés trackback címe:

https://gkk-design.blog.hu/api/trackback/id/tr3518478631

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása